حاشيه‌هاي كنفرانس خبري سانگ ايل گوك ( جومونگ ) در تهران

حاشيه‌هاي كنفرانس خبري «سانگ ايل گوك» در تهران

خبرگزاري فارس: حضور بازيگر نقش «جومونگ» در ايران و كنفرانس خبري او كه عصر روز گذشته برگزار شد، حواشي قابل توجهي را رقم زد.

www.beterkoonim.com عکس های حاشيه‌هاي كنفرانس خبري سانگ ايل گوك در نقش جومونگ در تهران

به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، «سانگ ايل گوك» بازيگر نقش جومونگ كه به دعوت يكي از شركت‌هاي توليدكننده لوازم خانگي به ايران سفر كرده بعد از ظهر روز گذشته در نشست مطبوعاتي كه در مركز همايش‌هاي صداوسيما برگزار شد به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.
بنابر اين گزارش، «سانگ ايل گوك» صبح روز گذشته وارد ايران شد و پس از استقبال از سوي مردم كه براي ديدن اين هنرپيشه به فرودگاه آمده بودند و با تاخيري چند ساعته از فرودگاه به هتل استقلال تهران رسيد كه در اين محل نيز هواداران وي تجمع كرده بودند.
بنابراين گزارش، كنفرانس خبري سانگ ايل گوك كه به عنوان سفير يكي از توليد كنندگان لوازم خانگي كشور كره در ايران حضور يافته، قرار بود روز گذشته ساعت 14 در سالن همايش‌هاي صدا و سيما برگزار شود كه اين مراسم با حدود دو ساعت تاخير ساعت 16 و با ازدحام بيش از حد خبرنگاران برگزار شد.
– در ابتداي ورود بازيگر نقش جومونگ به سالن، عكاسان خبري كه حدود 50 الي 60 نفر بودند، به سمت او هجوم آوردند و به قدري گرفتن عكس از او ادامه پيدا كرد كه همراهان اين بازيگر مجبور شدند عكاسان را متفرق كنند تا نشست خبري زودتر آغاز شود.

– اين نشست خبري با تلاوت آياتي از قرآن كريم و پخش سرود ملي جمهوري اسلامي ايران و جمهوري كره آغاز و با حضور حدود 150 خبرنگار و عكاس داخلي پوشش داده شد.

– سوالات برخي از خبرنگاران پيرامون حواشي سريال «افسانه جومونگ» بود كه «سان ايل گوك» از شنيدن برخي از آنها تعجب مي‌كرد.

-اين بازيگر در ابتداي سخنان خود با بيان اينكه من تازه متوجه شدم كه رئيس جمهور سابق ما از دنيا رفته خيلي غمگين شدم و شايد نتوانم خوب صحبت كنم گفت: به مردم ايران سلام مي‌كنم و از شركت‌هايي كه باعث حضور من در ايران شدند، تشكر مي‌كنم.

– صدها بار تشكر خود را به مردم ايران ابلاغ مي‌كنم كه از شب گذشته به خاطر استقبال از من در فرودگاه حضور پيدا كردند.
وي افزود: براي من ايران كشوري غريبه بود و تنها بخش‌هايي از اين كشور مي‌دانستم كه آن اطلاعات را از طريق كتابهاي تاريخي به دست آورده بودم. شنيدم كه هواداران من در ايران خيلي زياد هستند و از آنها تشكر مي‌كنم اميدوارم من هم بتوانم فرهنگ كره را به شما نشان بدهم.

– سانگ ايل گوك در ادامه اين نشست در پاسخ به خبرنگار فارس با اين مضمون كه آيا فكر مي‌كرديد كه پس از پخش اين سريال در ايران افراد بسياري هوادار شما شوند؟ تصريح كرد: تا به حال نمي‌دانستم در ايران اينقدر هوادار دارم و اين سريال اينقدر پرطرفدار شده است. مدتي پيش در كره تيم سايپا را اتفاقي ديدم كه يكي از بازيكنان آنها در نگاه اول مرا شناخت و با اين تيم عكس يادگاري گرفتيم آن زمان بود كه فهميدم ميزان هواداران من در ايران بسيار زياد است.

– وي در پاسخ به سؤال ديگر خبرنگار فارس درباره اينكه آيا متن اين سريال توسط يك نويسنده فرانسوي نوشته شده است؟ اظهار داشت: داستان سريال افسانه جومونگ فرانسوي نيست بلكه جومونگ اسم كشور كره است كه اين نام از لغت كوريا گرفته شده و جومونگ اولين پادشاه سلسله گوگوريو بوده است و اين داستان توسط فرانسوي‌ها نوشته نشده است.

– بازيگر نقش جومونگ در ادامه گفت: من فيلم ايراني «بچه‌هاي آسمان» را ديده‌ام كه خيلي قشنگ بود و از آنجا فهميدم كه ايران و كره از لحاظ فرهنگي بسيار شبيه هم هستند.
وي درباره حضورش در يك فيلم يا سريال ايراني نيز گفت:‌اگر به من پيشنهاد حضور در يك فيلم يا سريال ايراني را بدهند اول آنرا بررسي مي‌كنم و اگر به نظرم خوب آمد آن را قبول مي‌كنم. من شنيده‌ام كه فيلم‌ هاي ايراني خيلي معروف هستند و هر سال در دو جشنواره هنري كره حضور پررنگي دارند.

– سانگ ايل گوك در ادامه گفت: ايران كشور آزاد و بسيار قشنگي است كه جذابيت‌هاي بسياري دارد مردم آن نيز بسيار مهربان هستند و استقبال آنها در فرودگاه و هتل نشانگر خوبي آنهاست.

– وي درباره پاسخ به اين سؤال كه ماندگارترين صحنه‌اي كه از سريال افسانه جومونگ در ذهن‌تان مانده است اظهار داشت: ساخت اين سريال متعلق به 3 سال پيش است و خيلي يادم نيست اما صحنه‌اي بود كه در گل فرو رفتم و به همين دليل حتي يك هفته نمي‌توانستم غذا بخورم و حتي در گوش‌هايم نيز پر از گل شده بود. سان ايل گوك پس از كمي فكر در پاسخ به اين سوال جواب داد: البته آخرين صحنه جومونگ به نظرم جذاب‌ترين صحنه بود و به خاطر آن گريه كردم. در اين صحنه جومونگ قرار بود موتالمو و سوسانو را به محل ديگري بفرستد و من احساس مي‌كردم كه واقعا دوست صميمي خود را ترك مي‌كردم.

– برخي پرسش‌هاي خبرنگاران ايراني نيز كاملا در راستاي حركت تبليغاتي شركت لوازم خانگي و صوتي، قرار داشت؛ بازيگر نقش جومونگ در پاسخ به اين سؤال كه آيا مي‌دانستي تصاوير شما به مدت چند ماه روي جلد مجله‌هاي ايراني را به خود اختصاص داده و اينكه آيا با سوسانو ازدواج كرده‌ايد اظهار داشت: در كره هم عكس‌هايم روي جلد مجلات و روزنامه‌ها قرار گرفت و فكر نمي‌كردم در ايران نيز چنين اتفاقي افتاده باشد ضمن اينكه ازدواج كرده‌ام اما با دختري ديگر جز سوسانو!
در ادامه اين مراسم خبرنگاري به حواشي اتفاقات روي داده در ايران پس از پخش سريال جومونگ اشاره كرد و گفت: آيا مي‌دانيد فردي به خاطر سوسانو در ايران خودكشي كرده و يا مردي با مراجعه به ثبت‌احوال خواستار تغيير نامش به جومونگ شده؟ كه سانگ ايل گوك با ابراز شگفتي از بروز چنين رخدادهايي در پاسخ گفت: من ابتدا به خاطر اينكه فردي براي سوسانو خودكشي كرده تسليت مي‌گويم البته چنين اتفاقاتي را در روزنامه‌هاي ساير كشورها خواندم كه البته باعث خوشحالي نيز هست چون معروفيت و محبوبيت جومونگ را نشان مي‌دهد.
به گزارش خبرنگار فارس يكي از خبرنگاران نشريات ورزشي از سانگ ايل گوك پرسيد كه در هواخواهي از تيم‌هاي آبي يا قرمز طرفدار كدام است اما او در ترجمه متوجه منظور او نشد و در پاسخ گفت من فقط لباس‌هاي يك‌رنگ مي‌پوشم البته به لباس‌هاي قرمز و مشكي هم علاقه‌مندم. عاشق ورزش‌ام و اگر بي‌كار باشم روزي 5 الي 6 ساعت ورزش مي‌كنم و به شنا، كوهنوردي و پياده‌روي علاقه‌ بسياري دارم ضمن اينكه رزمي‌كار نيستم اما سه ماه قبل از شروع سريال تمرين مي‌كردم و تمام بخش‌هاي مربوط به اسب‌سواري در اين سريال را خودم بازي مي‌كردم.

– وي درباره معني اسم خود نيز گفت: ايل يعني يك، گو يعني كشور و معني اسم من يعني يك كشور. من به خاطر اسمم نقش جومونگ را بازي كردم و فكر مي‌كنم اين سرنوشت من بود. جومونگ هم چند كشور را با يكديگر متحد كرده است ضمن اينكه تاريخ تولد من يك اكتبر است كه اين تاريخ در كره يك روز نظامي است به همين دليل پدر و مادرم اين نام را برايم انتخاب كرده‌اند.

– سانگ ايل گوك در ادامه گفت: سريال افسانه جومونگ در كشور كره جنوبي يازده يا دوازدهمين سريال پرطرفدار است و اولين سريال راجع‌ به تاريخ باستان كره جنوبي به شمار مي‌رود. در كره چندين سريال باستاني ساخته شده اما اولين آن راجع ‌به سلسله گوگوريو يعني 2500 سال پيش و همزمان با دوران هخامنشي است. من در اين سريال لباس‌هاي سنتي پوشيده‌ام و در حقيقت لباس‌هاي آن دوره تاريخي در اين سريال به نمايش درآمده است.

– بازيگر نقش جومونگ درباره دوبله اين سريال به زبان فارسي نيز گفت: متأسفانه من دوبله را نديده‌ام و دوست دارم ببينم كه چه كسي به زبان فارسي به جاي من سخن گفته است البته زماني كه اين سريال از كشور چين پخش مي‌شد يكي از دوستان من با من تماس گرفت و گفت دوبله شما خيلي خنده‌دار شده و من تا چند روز بابت اين مسئله نخوابيدم ، اميدوارم دوبله فارسي اين سريال اينگونه نشده باشد.

– سانگ ايل گوك در ادامه در پاسخ به اين سؤال كه آيا مي‌داند در سئول خياباني به نام تهران وجود دارد اظهار داشت: بله طي سالهاي گذشته بين كشور ايران و كره جنوبي روابط دوستانه‌اي ايجاد شده بود همان موقع دو خيابان به نام‌هاي تهران در سئول و سئول در تهران نامگذاري شد.

– وي درباره دلايل علاقه مردم ايران به سريال افسانه جومونگ عنوان داشت: مردم ايران به داستانهايي كه قهرمان‌محور هستند علاقه بسياري دارند و فكر مي‌كنم افسانه سريال جومونگ هم از چنين ويژگي‌اي برخوردار است به نظر مي‌رسد كه دلايل بسياري براي موفقيت سريال جومونگ وجود دارد كه يكي از آنها داستان زيباي جومونگ است.

– وي افزود: من هم شنيده‌ام كه در تهران ترافيك به خاطر پخش سريال افسانه جومونگ كم شده است. البته در كره هم چنين اتفاقي افتاد و خانمها از اين اتفاق خوشحال شدند چون همسرانشان زود به خانه برمي‌گشتند.

– سانگ ايل گوك درباره ميزان علاقمندي‌اش به تئاتر، تلويزيون و سينما گفت: در زمينه تئاتر فعاليتي نداشته‌ام اما علاقمند به اين رشته هستم و فكر مي‌كنم تئاتر هنر واقعي است و لذت‌بخش‌ترين هنر است و تلويزيون و سينما هم از نظرم جايگاه يكساني دارند.

– وي در پايان در پاسخ به سؤالي كه آيا حاضريد دوباره به ايران بيايد پاسخ داد: اگر ايراني‌ها دوباره من را دعوت كنند، حتما به ايران مي‌آيم.
به گزارش خبرنگار فارس در اين مراسم اعلام شد: فيلم مستندي از ابتداي ورود سانگ ايل گوك به ايران و بازگشتش به كره جنوبي در حال تهيه است كه پس از پايان مراحل ساخت در اختيار علاقه‌مندان قرار مي‌گيرد.

– يكي از مديران شركت دعوت‌كننده از سانگ ايل گوك در پاسخ به اين سؤال كه چرا از ميان بازيگران كره‌اي از او براي حضور در ايران دعوت شده پاسخ داد: اين بازيگر از لحاظ اخلاقي فرد وارسته‌اي است كه جايگاه ويژه‌اي دارد به همين دليل ما احساس كرديم او با مردم ايران همخواني بيشتري دارد. سانگ ايل گوك فردي است كه سيگار نمي‌كشد، مشروب نمي‌خورد و ساعت‌ها از روزش را به ورزش اختصاص مي‌دهد اين دلايل باعث شد تا ما نزديكي بيشتري بين او و ايراني‌ها ببينيم و از او براي حضور در ايران دعوت كنيم.

– «سانگ ايل گوك» به مدت سه روز در ايران اقامت خواهد داشت. او امروز ديداري با دوبلورهاي اين سريال به زبان فارسي خواهد داشت و سري هم به يك موسسه خيريه كه محل نگهداري كودكان بي‌سرپرست است،‌خواهد زد. ديدار از چند موزه تاريخي نيز در برنامه مسافرت او به ايران گنجانده شده است.

– كامران نجف‌‌زاده مجري بخش خبري 20:30 نيز با فرزند دو ساله خود كه شمشيري پلاستيكي به تقليد از جومونگ همراه داشت، در اين مراسم حضور پيدا كرد و با دوربين فيلمبرداري خانگي لحظه‌هاي حضور فرزندش در كنار سان ايل گوك را به تصوير مي‌كشيد.

-بسياري از خبرنگاران در انتهاي مراسم تلاش مي‌كردند تا از اين بازيگر كره‌اي امضاء بگيرند!!

– بسياري از هواداران اين بازيگر براي ديدن او جلوي در سالن همايش‌هاي سازمان صداوسيما تجمع كرده بودند و با در دست داشتن حلقه‌‌هاي گل در انتظار ديدن اين بازيگر خود بودند كه در نهايت موفق نشدند و «سان ايل گوك» با خودروي سفيد ساخت كشور كره، سالن همايش‌ها را ترك كرد.

-بيشتر سوالات اين نشست به حواشي زندگي خصوصي بازيگر نقش جومونگ مي‌پرداخت. مثلا يكي از خبرنگاران پرسيد آيا شما در خانه‌تان از محصولات شركتي كه شما را به ايران دعوت كرده، استفاده مي‌كنيد؟ و او پاسخ داد: بله. جهيزيه همسر من به طور كامل تشكيل شده از لوازم اين شركت است!!!

www.beterkoonim.com عکس های حاشيه‌هاي كنفرانس خبري سانگ ايل گوك در نقش جومونگ در تهران
www.beterkoonim.com عکس های حاشيه‌هاي كنفرانس خبري سانگ ايل گوك در نقش جومونگ در تهران

———————————————————————————-

استقبال گسترده رسانه‌های ایران از سفر تبلیغاتی جومونگ

بازیگر نقش جومونگ عصر دیروز در حالی برای شرکت در یک نشست خبری وارد مرکز همایش‌های صدا و سیما شد که خودش از ذوق‌زدگی نمایندگان رسانه‌های گروهی ایران ذوق‌زده شده بود. به گزارش خبرنگار مهر، پس از آنکه مجموعه کره‌ای “افسانه جومونگ” در میان مردم و بینندگان تلویزیون ایران محبوبیتی خاص و فوق‌العاده یافت، یکی از شرکت‌های تولید لوازم خانگی و الکترونیکی تصمیم گرفت از این محبوبیت به نحو احسن استفاده کند و بازیگر اصلی مجموعه را در تهران مقابل نمایندگان رسانه‌های گروهی قرار دهد.
تیزهوشی و وقت‌شناسی مدیران بازاریابی و تبلیغات این شرکت کره‌ای باعث شد سفر ایل گوک سونگ با ممنوعیت تبلیغات کالاهای خارجی در خیابان‌های تهران و تلویزیون ایران همزمان شود و دوستداران جومونگ ناگهان با انبوه تصاویر این بازیگر کره‌ای در رسانه‌های مکتوب ایران روبرو شدند که در کنار یا مقابل نمایشگرهای تولیدی شرکت … ایستاده است.

www.beterkoonim.com عکس های حاشيه‌هاي كنفرانس خبري سانگ ايل گوك در نقش جومونگ در تهران
به میکروفن‌های مقابل آقای جومونگ دقت کنید!

سرانجام انتظارها به سر رسید و جومونگ دیروز برای دیدار با انبوه دوستداران خود در ایران همراه با اعضای تیم ملی بسکتبال ایران قهرمان آسیا وارد فرودگاه امام خمینی (ره) تهران شد و خودش هم در نشست خبری عصر سه‌شنبه از تمام آنها که برای استقبال از وی ـ نه قهرمانان ملی ایران ـ رنج سفر تا فرودگاه را تحمل کرده و احتمالا شب را بیدار مانده بودند، تشکر کرد.
قرار بود نشست خبری آقای جومونگ ساعت 14 دیروز در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شود که این نشست با دو ساعت تاخیر ـ به دلیل استقبال بیش از اندازه مخاطبان از جومونگ ـ آغاز شد و وی به همراه چند محافظ، نمایندگان شرکت … و مترجم مقابل نمایندگان رسانه‌های گروهی ایران نشست و به پرسش‌های آنها پاسخ داد.
پرسش‌هایی از جمله اینکه می‌دانسته در ایران این همه طرفدار دارد، از کدام فیلم ایرانی خوشش می‌آید، معنی نام و فامیلش چیست، نحوه تحصیل در رشته بازیگری در کره، حضور احتمالی در فیلم‌های ایرانی، ماندگارترین صحنه مجموعه جومونگ، شایعه ازدواج با سوسانو، روز تولد خود و چگونگی انتخاب نام خود توسط پدر و مادرش و…
جومونگ با تسلیت گفتن درگذشت یک ایرانی به خاطر خانم سوسانو، از اینکه جومونگ توانسته به نوعی از معضل ترافیک شهرهای بزرگ کم کند ابراز خوشحالی کرد. ضمن اینکه متوجه سئوال یکی از خبرنگاران ورزشی درباره علاقه خود به یکی از دو رنگ آبی یا قرمز نشد و گفت که معمولا لباس‌های یکرنگ می‌پوشد.
ایل گوک سونگ در پایان با دادن این مژده که اگر بار دیگر مدیران شرکت … او را دعوت کنند، حتما دوباره به ایران سفر خواهد کرد، بسیاری از علاقمندانش را از نگرانی رهانید و به نشست خبری خود خاتمه داد. قرار است از اقامت سه روزه جومونگ در ایران یک فیلم مستند هم تهیه شود.
در ساعت‌های پایانی روز سه‌شنبه 27 مردادماه مدیران شرکت کره‌ای … از خوشحالترین بیزنسمن‌های روی زمین بودند، چون با شمشیر جومونگ چند نشان زده و موفق شده بودند تصاویر تبلیغاتی جومونگ را در بسیاری از بخش‌های خبری صدا و سیما روانه خانه‌های مردم کنند و قانون ممنوعیت تبلیغ تلویزیونی برای کالاهای خارجی را ماهرانه دور بزنند.

——————————————————————–

گزارش فارس از نشست مطبوعاتي جومونگ در ايران:
جومونگ: نمي‌دانستم در ايران اينقدر هوادار دارم

خبرگزاري فارس: بازيگر نقش جومونگ امروز با حضور در نشست مطبوعاتي در تهران به سؤالات خبرنگاران پيرامون مجموعه تلويزيوني افسانه جومونگ و حواشي آن پاسخ داد.

www.beterkoonim.com عکس های حاشيه‌هاي كنفرانس خبري سانگ ايل گوك در نقش جومونگ در تهران

——————————-

به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، سانگ ايل گوك بازيگر نقش جومونگ كه به دعوت يكي از شركتهاي توليدكننده لوازم خانگي به ايران سفر كرده بعدازظهر امروز در نشست مطبوعاتي كه در مركز همايش‌هاي صداوسيما برگزار شد به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.
بنابر اين گزارش وي در اين مراسم با بيان اينكه من تازه متوجه شدم كه رئيس جمهور سابق ما از دنيا رفته خيلي غمگين شدم و شايد نتوانم خوب صحبت كنم گفت: به مردم ايران سلام مي‌كنم و از شركت‌هايي كه باعث حضور من در ايران شدند تشكر مي‌كنم. صدها بار تشكر خود را به مردم ايران ابلاغ مي‌كنم كه از شب گذشته به خاطر استقبال از من در فرودگاه حضور پيدا كردند.
وي افزود: براي من ايران كشوري غريبه بود و تنها بخش‌هايي از اين كشور مي‌دانستم كه آن اطلاعات را از طريق كتابهاي تاريخي به دست آورده بودم. شنيدم كه هواداران من در ايران خيلي زياد هستند و از آنها تشكر مي‌كنم اميدوارم من هم بتوانم فرهنگ كره را به شما نشان بدهم.
وي كه در جمع بسياري از خبرنگاران ايراني سخن مي‌گفت و عكاسان مدام از وي عكس مي‌گرفتند در پاسخ به سوالي در خصوص ميزان تحصيلات دانشگاهي در رشته بازيگري چقدر براي ورود به اين رشته تأثير دارد گفت: زماني كه من از سوي يك شبكه تلويزيوني دعوت به كار شدم 250 نفر آمده بودند و رقابت ميان ما صورت گرفت بعيد مي‌دانم كه همه افراد هدفشان بازيگري باشد 7 سال پيش فقط چند دانشكده، بازيگري را تدريس مي‌كردند اما در حال حاضر دانشگاههاي بسياري براي آموزش اين رشته در كره جنوبي تأسيس شده است.
سانگ ايل گوك در ادامه اين نشست در پاسخ به خبرنگار فارس با اين مضمون كه آيا فكر مي‌كرديد كه پس از پخش اين سريال در ايران افراد بسياري هوادار شما شوند و اينكه الان چه نظري درباره اين اتفاق داريد تصريح كرد: تا به حال نمي‌دانستم در ايران اينقدر هوادار دارم و اين سريال اينقدر پرطرفدار شده است. مدتي پيش در كره تيم سايپا را اتفاقي ديدم كه يكي از بازيكنان آنها در نگاه اول مرا شناخت و با اين تيم عكس يادگاري گرفتيم آن زمان بود كه فهميدم كه ميزان هواداران من در ايران بسيار زياد است.
وي در پاسخ به سؤال ديگر خبرنگار فارس درباره اينكه آيا متن اين سريال توسط يك بازيگر فرانسوي نوشته شده است اظهار داشت: داستان سريال افسانه جومونگ فرانسوي نيست بلكه اسم كشور كره است كه اين نام از لغت گوريا گرفته شده و جومونگ اولين پادشاه اين سلسله بوده است و اين داستان توسط فرانسوي‌ها نوشته نشده است.

* «بچه‌هاي آسمان» فيلم ايراني مورد علاقه من است
بازيگر نقش جومونگ در ادامه گفت: من فيلم ايراني «بچه‌هاي آسمان» را ديده‌ام كه خيلي قشنگ بود و از آنجا فهميدم كه ايران و كره از لحاظ فرهنگي بسيار شبيه هم هستند.
وي درباره حضورش در يك فيلم يا سريال ايراني نيز گفت:‌اگر به من پيشنهاد حضور در يك فيلم يا سريال ايراني را بدهند اول آنرا بررسي مي‌كنم و اگر به نظرم خوب آمد آن را قبول مي‌كنم. من شنيده‌ام كه فيلم‌ هاي ايراني خيلي معروف هستند و هر سال در دو جشنواره هنري كره حضور پررنگي دارند.

* ايران كشور آزاد و قشنگي است
سانگ ايل گوك در ادامه گفت: ايران كشور آزاد و بسيار قشنگي است كه جذابيت‌هاي بسياري دارد مردم آن نيز بسيار مهربان هستند و استقبال آنها در فرودگاه و هتل نشانگر خوبي آنهاست.
وي درباره پاسخ به اين سؤال كه ماندگارترين صحنه‌اي كه از سريال افسانه جومونگ در ذهن‌تان مانده است اظهار داشت: ساخت اين سريال متعلق به 3 سال پيش است و خيلي يادم نيست اما صحنه‌اي بود كه در گل فرو رفتم و به همين دليل حتي يك هفته نمي‌توانستم غذا بخورم و حتي در گوش‌هايم نيز پر از گل شده بود البته آخرين صحنه جومونگ جذاب‌ترين صحنه بود و به خاطر آن گريه كردم.

* با سوسانو ازدواج نكردم
بازيگر نقش جومونگ در پاسخ به اين سؤال كه آيا مي‌دانستي تصاوير شما به مدت چند ماه روي جلد مجله‌هاي ايراني را به خود اختصاص داده و اينكه آيا با سوسانو ازدواج كرده‌ايد اظهار داشت: در كره هم عكس‌هايم روي جلد مجلات و روزنامه‌ها قرار گرفت و فكر نمي‌كردم در ايران نيز چنين اتفاقي افتاده باشد ضمن اينكه ازدواج كرده‌ام اما با دختر ديگر جز سوسانو.
وي درباره معني اسم خود نيز گفت: ايل يعني يك گو يعني كشور و معني اسم من يعني يك كشور من به خاطر اسمم نقش جومونگ را بازي كردم و فكر مي‌كنم اين سرنوشت من بود جومونگ هم چند كشور را با يكديگر متحد كرده است ضمن اينكه تاريخ تولد من يك اكتبر است كه اين تاريخ در كره يك روز نظامي است به همين دليل پدر و مادرم اين نام را برايم انتخاب كرده‌اند.

* داستان جومونگ همزمان با دوران هخامنشي در ايران است
سانگ ايل گوك در ادامه گفت: سريال افسانه جومونگ در كشور كره جنوبي يازده يا دوازدهمين سريال پرطرفدار است و اولين سريال راجع‌ به تاريخ باستان كره جنوبي به شمار مي‌رود. در كره چندين سريال باستاني ساخته شده اما اولين آن راجع ‌به سلسله گوگور يعني 2500 سال پيش و همزمان با دوران هخامنشي است من در اين سريال لباس‌هاي سنتي پوشيده‌ام و فكر مي‌كنم به همين دليل مردم از اين سريال خوششان آمده است.
بنابراين گزارش در ادامه اين مراسم خبرنگاري به حواشي اتفاقات روي داده در ايران پس از پخش سريال جومونگ اشاره كرد و گفت: آيا مي‌داند فردي به خاطر سوسانو در ايران خودكشي كرده و يا مردي با مراجعه به ثبت‌احوال خواستار تغيير نامش به جومونگ شده كه سانگ ايل گوك با ابراز شگفتي از بروز چنين رخدادهايي در پاسخ گفت: من ابتدا به خاطر اينكه فردي براي سوسانو خودكشي كرده تسليت مي‌گويم البته چنين اتفاقاتي را در روزنامه‌هاي ساير كشورها خواندم كه البته باعث خوشحالي نيز هست چون معروفيت و محبوبيت جومونگ را نشان مي‌دهد.
وي درباره اينكه دوست دارد با چه بازيگر و يا كارگردان بين‌المللي كار كند تصريح كرد: در كره فيلم‌هاي ايراني معروف هستند و مردم آنها را دوست دارند چند فيلم ايراني هم كه از تلويزيون پخش شده ديده‌ام اما فكر مي‌كنم تمام بازيگران، كارگردان‌ها و هنرمندان معلم من هستم و بايد از نكات خوب آنها استفاده كنم و نمي‌توانم يك نفر را انتخاب كنم و آرزو دارم با تمام بازيگران خوب دنيا هم‌بازي شوم.
بازيگر نقش جومونگ درباره دوبله اين سريال به زبان فارسي نيز گفت: متأسفانه من دوبله را نديده‌ام و دوست دارم ببينم كه چه كسي به زبان فارسي به جاي من سخن گفته است البته زماني كه اين سريال از كشور چين پخش مي‌شد يكي از دوستان من با من تماس گرفت و گفت دوبله شما خيلي خنده‌دار شده و من تا چند روز بابت اين مسئله نخوابيدم ، اميدوارم دوبله فارسي اين سريال اينگونه نشده باشد.

* شنيده‌ام كه سريال جومونگ توانسته ترافيك تهران را كم كند
سانگ ايل گوك در ادامه در پاسخ به اين سؤال كه آيا مي‌داند در سئول خياباني به نام تهران وجود دارد اظهار داشت: بله طي سالهاي گذشته بين كشور ايران و كره جنوبي روابط دوستانه‌اي ايجاد شده بود همان موقع دو خيابان به نام‌هاي تهران در سئول و سئول در تهران نامگذاري شد.
وي درباره دلايل علاقه مردم ايران به سريال افسانه جومونگ عنوان داشت: مردم ايران به داستانهايي كه قهرمان‌محور هستند علاقه بسياري دارند و فكر مي‌كنم افسانه سريال جومونگ هم از چنين ويژگي‌اي برخوردار است به نظر مي‌رسد كه دلايل بسياري براي موفقيت سريال جومونگ وجود دارد كه يكي از آنها داستان زيباي جومونگ است.
وي افزود: من هم شنيده‌ام كه در تهران ترافيك به خاطر جومونگ كم شده است البته در كره هم چنين اتفاقي افتاد البته خانمها از اين اتفاق خوشحال شدند چون همسرانشان زود به خانه برگشته‌اند.
سانگ ايل گوك درباره ميزان علاقمندي‌اش به تئاتر، تلويزيون و سينما گفت: در زمينه تئاتر فعاليتي نداشته‌ام اما علاقمند به اين رشته هستم و فكر مي‌كنم تئاتر هنر واقعي است و لذت‌بخش‌ترين هنر است و تلويزيون و سينما هم از نظرم جايگاه يكساني دارند.
به گزارش خبرنگار فارس يكي از خبرنگاران نشريات ورزشي از سانگ ايل گوك پرسيد كه در هواخواهي از تيم‌هاي آبي يا قرمز طرفدار كدام است اما او در ترجمه متوجه منظور او نشد و در پاسخ گفت من فقط لباس‌هاي يك‌رنگ مي‌پوشم البته به لباس‌هاي قرمز و مشكي هم علاقه‌مندم. عاشق ورزش‌ام و اگر بي‌كار باشم روزي 5 الي 6 ساعت ورزش مي‌كنم و به شنا، كوهنوردي و پياده‌روي علاقه‌ بسياري دارم ضمن اينكه رزمي‌كار نيستم اما سه ماه قبل از شروع سريال تمرين مي‌كردم و تمام بخش‌هاي مربوط به اسب‌سواري در اين سريال را خودم بازي مي‌كردم.
وي در پايان در پاسخ به سؤالي كه آيا حاضريد دوباره به ايران بيايد پاسخ داد: اگر ايرانيها دوباره من را دعوت كنم حتما به ايران مي‌آيم.

* ساخت مستند از حضور جومونگ در ايران
به گزارش خبرنگار فارس در اين مراسم اعلام شد: فيلم مستندي از ابتداي ورود سانگ ايل گوك به ايران و بازگشتش به كره جنوبي در حال تهيه است كه پس از پايان مراحل ساخت در اختيار علاقه‌مندان قرار مي‌گيرد.
يكي از مديران شركت دعوت‌كننده از سانگ ايل گوك در پاسخ به اين سؤال كه چرا از ميان بازيگران كره‌اي از او براي حضور در ايران دعوت شده پاسخ داد: اين بازيگر از لحاظ اخلاقي فرد وارسته‌اي است كه جايگاه ويژه‌اي دارد به همين دليل ما احساس كرديم او با مردم ايران همخواني بيشتري دارد. سانگ ايل گوك فردي است كه سيگار نمي‌كشد، مشروب نمي‌خورد و ساعت‌ها از روزش را به ورزش اختصاص مي‌دهد اين دلايل باعث شد تا ما نزديكي بيشتري بين او و ايراني‌ها ببينيم و از او براي حضور در ايران دعوت كنيم.

* بسياري از هواداران اين بازيگر براي ديدن او جلوي در سالن همايش‌هاي سازمان صداوسيما تجمع كرده بودند و با در دست داشتن حلقه‌‌هاي گل در انتظار ديدن بازيگر محبوب خود بودند.

www.beterkoonim.com عکس های حاشيه‌هاي كنفرانس خبري سانگ ايل گوك در نقش جومونگ در تهران
www.beterkoonim.com عکس های حاشيه‌هاي كنفرانس خبري سانگ ايل گوك در نقش جومونگ در تهران
www.beterkoonim.com عکس های حاشيه‌هاي كنفرانس خبري سانگ ايل گوك در نقش جومونگ در تهران
www.beterkoonim.com عکس های حاشيه‌هاي كنفرانس خبري سانگ ايل گوك در نقش جومونگ در تهران
www.beterkoonim.com عکس های حاشيه‌هاي كنفرانس خبري سانگ ايل گوك در نقش جومونگ در تهران
www.beterkoonim.com عکس های حاشيه‌هاي كنفرانس خبري سانگ ايل گوك در نقش جومونگ در تهران
www.beterkoonim.com عکس های حاشيه‌هاي كنفرانس خبري سانگ ايل گوك در نقش جومونگ در تهران
www.beterkoonim.com عکس های حاشيه‌هاي كنفرانس خبري سانگ ايل گوك در نقش جومونگ در تهران
www.beterkoonim.com عکس های حاشيه‌هاي كنفرانس خبري سانگ ايل گوك در نقش جومونگ در تهران
www.beterkoonim.com عکس های حاشيه‌هاي كنفرانس خبري سانگ ايل گوك در نقش جومونگ در تهران
www.beterkoonim.com عکس های حاشيه‌هاي كنفرانس خبري سانگ ايل گوك در نقش جومونگ در تهران
www.beterkoonim.com عکس های حاشيه‌هاي كنفرانس خبري سانگ ايل گوك در نقش جومونگ در تهران
www.beterkoonim.com عکس های حاشيه‌هاي كنفرانس خبري سانگ ايل گوك در نقش جومونگ در تهران
www.beterkoonim.com عکس های حاشيه‌هاي كنفرانس خبري سانگ ايل گوك در نقش جومونگ در تهران

وەڵامێک بنووسە

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  گۆڕین )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  گۆڕین )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  گۆڕین )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  گۆڕین )

Connecting to %s

%d هاوشێوەی ئەم بلۆگەرانە: