بازيگر نقش ميرزا حسن در سريال در چشم باد گفت

بازيگر نقش اميرکبير از نقش خود در چشم باد مي گويد
بازيگر نقش ميرزا حسن در سريال در چشم باد گفت: اين سريال روايت خانواده ميرزا حسن ايراني است که در گردباد اتفاقات بين سال هاي 1300 تا 1359 گرفتار مي شوند و براي استقلال کشور از هيچ تلاشي براي استقلال ايران دريغ نمي کنند.

“سعيد نيکپور”، در گفت وگو با خبرنگار ايرنا گفت: بازي کردن يک حرفه است از اينرو بازي در تمام نقش ها براي يک بازيگر بايد يکسان باشد.
وي درباره بازي در سريال در چشم باد افزود: ژانر اين کار تلويزيوني کمي متفاوت با آثاري تاريخي است که در آنها به ايفاي نقش پرداختم. اين اثر تلويزيوني ، تاريخي را بيان مي کند که به دوره کنوني ما نزديک است و حال و هواي آنرا مي توانيم درک کنيم.
بازيگر نقش اميرکبير خاطر نشان کرد: اين سريال روايت انسان هايي است که در سال هاي 1320 زندگي مي کردند و هم اکنون بسياري از اين افراد در قيد حيات بوده و مي توانند فضاي ترسيم شده در سريال در چشم باد را بخوبي احساس کنند.
نيکپور در پاسخ به اين پرسش که نقش ميرزا حسن چه تفاوتي با ديگر نقش هايي دارد که تاکنون بازي کرده گفت: امير کبير و ديگر نقش هاي تاريخي مربوط به دوره هاي دورتر مي شود از اينرو مونولوگ هاي نقش هايي مثل عمار ياسر يا امير کبير با نقش ميرزا حسن کاملا متفاوت است ما با خصوصيات ميرزا حسن سريال در چشم باد احساس نزديکي بيشتري مي کنيم در حالي به اميرکبير نگاهي اسطوره اي داريم. زیباترین دختران ایران
بازيگر نقش عمار ياسر يادآور شد: من جوزاني را از نزديک نديده بودم. بازي من در نقش هاي تاريخي يکي از دلايلي بود که من براي بازي در نقش سيد حسن انتخاب شوم . حتي اولين صحبت بين من و جوزاني درباره شخصيت اميرکبير بود.
نيکپور در ادامه با اشاره به نقش سيد حسن گفت: وقتي فيلمنامه را خواندم فهميدم ميرزا حسن ايراني شخصيت يک ايراني متعصب و مبارز را در 80 سال پيش روايت مي کند. اين شخصيت را پسنديدم و تصميم به بازي در اين سريال گرفتم.
بازيگر نقش عباس ميرزا در ادامه با اشاره به شرايط دشوار بازي در اين سريال خاطر نشان کرد: فيلم پشت صحنه سريال در چشم باد براي مخاطبان و اهالي هنر بسيار جذاب خواهد بود. شرايط بازي در اين سريال بسيار دشوار بود.
وي افزود: ما براي فيلمبرداري بخش هايي از اين سريال که ميرزا حسن به همراه خانواده اش از جاده هاي پر برف به سمت تهران حرکت مي کرد و در بين راه با مشقت هاي بسياري مواجه مي شد .در زمستان به فيروزکوه رفتيم. هواي اين منطقه منفي 31 درجه بود و تا زير گردن اسب ها برف نشسته و غول برفي سفيد منطقه را فرا گرفته بود. در چنين شرايطي همه چيز يخ زده بود و حتي پنجره جايي که شب ها در آن مي خوابيديم نيز يخ مي زد. تصور کنيد در چنين شرايطي مجبور بوديم براي بازي چهار ساعت روي اسب بنشينم و برخي اوقات يک صحنه بارها تکرار مي شد.
نيکپور درباره صحنه هايي که در جنگل فيلمبرداري شده بود نيز خاطر نشان کرد: براي تصويربرداري اين بخش ها شش ماه در جنگل هاي ماسوله بوديم و با وجود برف و باران در اين مدت در جنگل زندگي مي کرديم. تصور مي کنم با وجود چنين شرايطي در چشم باد يکي از سريال هايي باشد که در دشوارترين شرايط موجود ساخته شده است.
اين بازيگر تلويزيون، سينما و تئاتر درباره نام سريال گفت: اگر از بالا گردبادي را ببينيد يک تونل مشاهده مي کنيد که هرچه سمت پايين مي رود تنگ تر مي شود و هرچه در آن بيفتد را نابود مي کند و در عين حال شبيه به چشم مي ماند.
وي افزود: درچشم باد روايت خانواده ميرزا حسن ايراني است که در گردباد حوادث سال هاي 1300 تا 1359 گرفتار مي شوند و مي چرخند و در اثناي اين طوفان يک به يک نابود مي شوند. در حقيقت اين سريال حاصل سه نبرد در ايران يعني قيام جنگل، اشغال ايران در جنگ جهاني دوم و جنگ ايران و عراق است که آن ديده مي شود.
بازيگر نقش دهخدا در ادامه خاطر نشان کرد: خانواده ميرزا حسن ايراني نماد يک خانواده ايراني است که درگير طوفان حوادث مي شود و براي رهايي ايران از دست بيگانگان و ساختن ايراني آزاد و آباد از هيچ تلاشي فروگذاري نمي کنند.
نيکپور در پايان با تشکر از عوامل سريال در چشم باد که براي ساخت اين سريال زحمات بسياري را کشيده اند اين سريال تلويزيوني را اثري ماندگار و ملي خواند و گفت: در چشم باد هديه اي است براي همه آزاديخواهان و مردمي که براي استقلال اين کشور با تمام وجود تلاش کردند و حتي در اين راه جان خود را از دست دادند.

Advertisements

وەڵامێک بنووسە

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  گۆڕین )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  گۆڕین )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  گۆڕین )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  گۆڕین )

w

Connecting to %s

%d هاوشێوەی ئەم بلۆگەرانە: