۵ راز برای داشتن خانواده ای سالم ، شاد و بدون استرس (۲)


آشکار کردن ، اظهار نظر ، انتخاب بهترین راه
راز دوم : عزیزم ، دعوا بر سر پول را بس کن !
دعوای زوج ها بیش از هرچیز بر سر پول یا مسائل مالی است. در این جا راه های دستیابی به آرامش را که از زبان کارشناس مسائل مالی این سایت ، لینت خلفانی-کاکس ، بیان شده است به شما معرفی می نماییم :

مخفی کاری ممنوع :
وقتی بحث بر سر مسائل مالی پیش می آید ، قانون سه “الف” را درپیش گیرید : آشکار کردن ، اظهار نظر ، انتخاب بهترین راه .ابتدا برای خود یک هدف مالی معین کنید (مثلاً پس انداز برای امور منزل ، پرداخت بدهی ها یا شروع یک کار جدید) . سپس به حساب و کتاب وام ها ، بدهی ها و هزینه ها پرداخته و دراین مورد که چگونه می توانید این رقم را کوچک تر کنید باهم صحبت کنید. هم چنین در رابطه با نحوه خرج کردن پول در تمام موارد و راه های صرفه جویی ، با یکدیگر به تبادل نظر پرداخته و تعهد کنید به شکل خانواده ای که همگی هدف مالی واحدی را درسر دارند ، همگام با هم ، به سوی آن هدف پیش بروید. به گفته خلفانی – کاکس : “وقتی همه اعضای خانواده با هم و دارای یک هدف باشند، مشاجرات مربوط به مسائل مالی کاهش یافته و دیگر رازی در رابطه با نحوه خرج کردن پول باقی نخواهد ماند.

آن را به یک بازی تبدیل کنید:
وقتی تعهد کردید که میزان بدهی های خود را کاهش داده یا مبلغ خاصی پس انداز نمایید ، انجام آن را به شکل یک سرگرمی درآورده و از آن لذت ببرید. هنگام خرید قیمت همه چیز را با جاهای دیگر مقایسه کنید و مقابل آگهی های تبلیغاتی یا مجلاتی که مربوط به سرگرمی های روزهای تعطیل است توقف نکنید. خدا را شکر ، اینترنت به شما کمک میکند تا بتوانید شماره کوپن ها را در آن پیدا کرده و از این طریق صدها دلار صرفه جویی نمایید. می توانید به سایت coupons.com یا coupon cabin.com رفته و در آن جا هر خریدی که لازم دارید از انواع سرئال گرفته تا لنزهای چشم انجام دهید. یا چنانچه می خواهید کالای خاصی بخرید در سایت گوگل کلمه “کوپن” را با نام آن کالا جستجو کنید. برای مثال برای خرید یک لپ تاپ جدید، با تایپ کلمه “کوپن” و ‘Dell” ، احتمالاً نتیجه خواهید گرفت. خلفانی – کاکس می گوید ” این روش ممکن است همیشه نتیجه ندهد اما ارزش امتحان کردن را دارد” .

همیشه مقدار کمی پول کنار بگذارید :
با اینکه جمع کردن پول به شکل مخفیانه کار بدی است ، بعضی زن و شوهر ها دوست دارند مقداری پول برای خودشان داشته باشند تا بتوانند آن را صرف هرچیزی که دوست دارند نمایند، که البته قابل درک و بی ضرر است. هرماه مقداری پول فقط مخصوص خود (یا همسرتان) کنار بگذارید. می توانید این مبلغ را پس انداز کرده یا هرجا که دوست داشتید خرج کنید، البته تا زمانی که این پول بخشی از بودجه بندی گسترده شما باشد.

کمک بگیرید:
اگر خودتان در مدیریت پول یا انجام معاملات مهارت کافی ندارید ، از کس دیگری بخواهید این کار را برای شما انجام دهد. سری به سایت هایی مانند LowerMybills.com بزنید تا بتوانید مبلغ قبض های خود را با نمونه های ارزان تر دیگر مقایسه نمایید و یا از یک مشاور مالی کمک بگیرید.

living.health.com

%d هاوشێوەی ئەم بلۆگەرانە: