‘ آواتار’ در حال شکستن رکورد ‘تایتانیک’ + عکس هایی از فیلم

فیلم ‌٣بعدی «آواتار» که هم‌اکنون دومین فیلم پرفروش تاریخ سینما محسوب می‌شود، هم‌چنان در حال نزدیک‌شدن به رکورد جاودانه دیگر ساخته «جیمز کامرون»، یعنی«تایتانیک» است.

این فیلم در تعطیلات آخر هفته از مجموع ‌١٤ هزار و ‌٨٣٩ سالن سینما در ‌١١١ کشور جهان، فروش ‌١٤٣ میلیون دلاری را به‌دست آورد تا مجموع فروش جهانی‌اش خارج از آمریکای شمالی به ‌٩٠٦ میلیون دلار برسد.

http://tamashagaran.mihanblog.com

با احتساب ‌٤٢٩ میلیون دلار فروش «آواتار» در آمریکا و کانادا، جدید‌ترین فیلم‌ «جیمز کامرون» اکنون مرز فروش ‌٣٣١/١ میلیارد دلار را پشت سر گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این فیلم بیشترین میزان فروش هفتگی خود را در چین به‌دست آورد؛ به‌طوری که با ‌٢/٤٠ میلیون دلار رکورد فروش آغازین یک فیلم در سینماهای این کشور را شکست.

فرانسه نیز اولین کشوری نام گرفت که فروش «آواتار» در آن از ‌١٠٠ میلیون فراتر رفته است. آلمان، روسیه، انگلیس، اسپانیا و استرالیا نیز بیشترین استقبال را طی چهار هفته گذشته از «آواتار» داشته‌اند.

این فیلم که اخیرا بهترین فیلم سال ‌٢٠٠٩ از نگاه انجمن منتقدین فیلم نیویورک نام گرفته است، یکی از نامزدهای جایزه‌ اسکار بهترین جلوه‌های ویژه به‌شمار می‌رود که ازنگاه انجمن فیلم آمریکا، یکی از مهم‌ترین رویداد‌های هنری و سینمایی معرفی شده است.

آواتار: فیلمی که نباید از دست بدهید

چند روزی است که فیلم جدید جیمز کامرون به نام Avatar اکران شده است. فیلمی که اگر آن را ببینید تمام تصورات شما را از جلوه های ویژه و تکنولوژی متحول خواهد کرد و در واقع درب جدیدی در صنعت سینما محسوب می شود. اگر به نظرتان فیلم Dark Knight خوب بوده یا اینکه Transformers را فیلمی پر از جزئیات و هیجان می دانید، باید بدانید که آواتار این فیلم ها را به راحتی تا می زند و درون جیب اش قرار می دهد!

فیلم در زمان آینده اتفاق می افتد و در مورد یک نظامی معلول است که به سیاره ای به نام پاندورا می رود تا در آنجا ماموریت ای غیرعادی را انجام بدهد…

500x_avatar13.jpg

طرح فیلم از سال ۱۹۷۷ یعنی حدود ۳۳ سال پیش توسط جیمز کامرون ریخته شده. وقتی که وی برای بار اول در مورد طرح اش با تیم فنی صحبت کرده، به وی گفته شده بود که امکان ساخت چنین فیلمی با تکنولوژی فعلی وجود ندارد. و او مجبور شد تا بعد از ساخت فیلم تایتانیک ( اثر مشهور دیگر این کارگردان ) صبر کند.

این بار کامرون وقت بیشتری برای تکنولوژی مورد نیاز گذاشت. فیلم جدید به دوربین های پیشرفته ی HD ای نیاز داشت که امکان تصویر برداری به صورت دو بعدی و سه بعدی را داشته باشند و افراد هنگام تماشای یک فیلم طولانی سه ساعته دچار سردرد نشوند.

500x_avatar-still-2.jpg

کامرون مطلع شد که شرکت سونی چنین دوربینی را ساخته است اما مشکل در این بود که این دوربین ۲۰۴ کیلوگرم وزن داشت و عملا برای پروژه آواتار قابل استفاده نبود. برای همین در سال ۲۰۰۰ جیمز کامرون به ژاپن سفر کرد و با سونی به توافق رسید تا دوربین هایی مخصوص این فیلم ساخته شود. سونی این کار را با تکه تکه کردن دوربین به قطعات مختلف و جدا کردن پردازشگرهای بزرگ آن انجام داد به این گونه وزن آنها را به ۲۰ کیلوگرم کاهش داد تا آواتار ساخته شود.

500x_avatar7.jpg

این نخستین فیلم سینمایی کامرون بعد از تایتانیک در سال ۹۷ است و گفته می شود که این کارگردان بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار برای ساخت آن هزینه کرده است. چیزی که آن را پر هزینه ترین فیلم تاریخ سینما کرده است.

500x_avatar5.jpg

من نسخه سه بعدی این فیلم را در سینما دیدم و به نظرم این فیلم (نسخه سه بعدی) با تمام فیلم هایی که تا به حال دیده ام متفاوت است و تجربه جدیدی از سینما را به شما هدیه می کند. مجله Wired در مطلب معرفی مراحل ساخت این فیلم از ان به عنوان اختراع دوباره فیلم سازی یاد کرده است. اگر می خواهید آخر تکنولوژی سینما را ببیند آواتار را از دست ندهید.

%d هاوشێوەی ئەم بلۆگەرانە: